Harika Dişler,
Harika Gülümseme,
Harika Bir Hayat.

Günümüzde diș hekimliği uygulamalarında iki temel yaklaşım bulunmaktadır,
koruyucu uygulamalar ve onarıcı uygulamalar. Koruyucu hekimlikte temel amaç; diş, diş eti ve çevre dokuların sağlığını korumaktır.
Modern sağlık sisteminde, dünyadaki en yaygın bulaşıcı hastalık olarak kabul edilen ve mikrobiyolojik temelli bir sorun olan diş çürüğü oluşumunu engellemek koruyucu hekimliğin temel amacıdır.
Çocukluktan itibaren düzenli aralıklarla diş hekimi kontrolünde olan ve ağız hijyenine özen gösteren bireylerin ağız ve diş sağlıkları daha iyi olduğu gibi genel sağlıkları da daha üst seviyededir, bu amaçla gerçekleştirilecek çürük koruma uygulamaları; temel hijyen eğitimi ve fissur örtücü uygulamalardan oluşan basit ve etkili bir yaklaşımdır. 3 ya da 4 yaşından itibaren çocukların diş hekimiyle tanışması bu uygulamalar için uygun bir başlangıç olacaktır.
Erişkin bireyelerin ise 6 ya da 8 ayda bir genel kontrol için hekime başvurmaları gereklidir. Çürük ve diş eti sorunları oluşmadan gerekli önlemlerin alınacağı basit işlemler bu zaman aralıklarında rahatlıkla uygulanabilir ve oldukça etkili olur. Fakat buna rağmen dişlerde ve çevre dokularda oluşabilecek bozulmalar onarıcı diş hekimliği yaklaşımlarıyla düzeltilir.
Bu uygulamaları basitten karmaşığa doğru sıralamak gerekirse; dolgu, kanal tedavisi, seramik kaplamalar, implant uygulamaları, bölümlü protezler ve tam protezler şeklinde bir liste oluşturulabilir. Tüm bunlara ek olarak günümüzde insanların estetik ihtiyaçlarını karşılamaya yönelik estetik diş hekimliği uygulamaları ayrı bir başlık altında incelenebilir. Temizlik ve bleaching, daha beyaz doğal dişlere sahip olmak için yapılan basit etkili ve güvenli işlemlerdir. Bozuk ya da eksik dişlerin estetik anlamda düzeltilmesi için daha girişimsel işlemler olan bölümlü ya da tam seramik kaplamalar ise, zircon, empress, lamina vb isimlerle tüm dünyada yıllardır uygulanagelmektedir. Kısa sürede gerçekleştirilen, etkili ve uzun ömürlü sonuçlar veren bu işlemler daha güzel bir gülüşe ve daha sağlıklı bir fonksiyona kavuşmanıza yardım edecektir. 

  • Hasta memnuniyetini her şeyin üzerinde tutmak,

  • İnsan ve çevre sağlığına zarar vermeyecek şekilde faaliyet gerçekleştirmek,

  • Türkiye Cumhuriyeti yasalarına uygun olarak faaliyet göstermek,

  • Kalite Yönetim Sisteminin geleceği ve gelişmesi açısından insan ve insan kaynaklarına gereken önemi vermek suretiyle tüm çalışanlarımıza gerekli eğitim ve kaynak desteği vermek,

  • ÖNCE KALİTE bilinci ile ilk yapılışında, zamanında ve herkese  doğru hizmet vermek için gerekenleri yapmak.

  • Diş hekimliği ve enfeksiyon kontrolünde; mevcut en iyi ve en güncel malzemeler ve teknoloji ile ilgili olarak kendimizi sürekli olarak güncellemek,

  • Hastanın diş gereksinimlerini en üst seviye bakım, beceri, yargı ve rahatlık ile tedavi edebilmek,

  • Mesleğimiz ve toplumumuzla uyum sağlayarak, sürekli gelişmek,

  • Hastalarımız ve diğer ekip üyelerimizle pozitif iletişim içinde olmak ve onlarla  empati kurmak.

Gülümsemeye Hazır Mısınız?

Şimdi Randevu Alın