Rutin Kontrol

Düzenli olarak yapılan kontroller, başlayan bir erken dönem çürüğüne müdahale edilmesini sağlar. Böylece size daha ağrı vermeden, dişinizi tedavi ettirmiş olursunuz.

 • Siz “benim bir sorunum yok,ağrım yok” diye düşünseniz de, farkında olmadığınız çürükleriniz olabilir.

 • 6 ayda 1 dişlerinizi kontrol ettirdiğiniz zaman,protez yada kanal tedavisi gibi daha çok paraya mal olan işlemlere ihtiyacınız azalacaktır.

 • Beklediğiniz zaman kanal tedavisi gerektirip ağrı yapabilecek,yüzünüzü şişirebilecek bir diş, 6 ayda 1 düzenli olarak yapılan bir diş hekimi kontrolü ile dolgu ile kurtulabilir .

Zamanla alışkanlık haline gelen düzenli diş hekimi kontrolleri sayesinde yeni çürükler ile uğraşmadan sağlıklı dişlerinizi bir ömür kullanabilirsiniz.

Randevu Al

Acil Tedavi

Acil durumlarda, hastaların diş ağrılarını dindirmek, gerekiyorsa dişe yapılacak olan tedavi, kanal tedavisi amputasyon gibi tedavileri yapılır..

 • Diş kırılması durumunda mümkünse kırılan diş parçası koruma altına alınmalıdır. Diş kırılması sonrası otuz dakika içinde acil diş hekimine başvurulmalıdır.

 • Diş yaralanmaları,  dişlerin yerlerinden oynaması veya çıkması, ağız dokularında yaralanma, beyin sarsıntısı, düşme, çarpma gibi durumlar genellikle trafik kazaları ve (basketbol, futbol gibi) temas sporları yaparken meydana gelir.

Diş ağrısı acil diş servisinde en sık karşılaşılan rahatsızlıklardan biridir. Ağrı başladığında zaman kaybetmeden acil diş hekimine gidilmesi gerekir. Diş ağrısı kendiliğinden geçen bir rahatsızlık değildir. Uzman diş hekiminin muayene, tanı ve tedavisi şarttır.

Randevu Al

Estetik Diş Hekimliği

Diş estetiği ile kişiye özel gülüş tasarımı

 • Gülüş tasarımı, dudaklar, dişler ve dişetleri gibi estetik kriterlerin değerlendirilerek kişiye özgü güzel bir gülüş elde edilmesidir.

 • Mükemmel bir gülüşe sahip olmak için dişler düzgün olmalı,herhangi bir çapraşıklık barındırmamalıdır.Üst santral kesici dişler diğerlerine göre daha belirgin olmalıdır.

 • Gülüş tasarımı yapılırken, hasta ile yapılan görüşmelerde hastanın kişiliği, sosyal durumu, gülümsemesinde nelerden memnun olmadığı konuşulmasının yapılacak olan tedaviye yol gösterici olacaktır.

Bu tedavi sayesinde hasta hem daha genç görünür hem de fonksiyonel bir çiğneme sistemine kavuşur.

Randevu Al

Diş
İmplantları

Diş implantları ağızda eksik olan dişlerin yerine konması amacıyla, genellikle titanyum veya titanyum bileşiklerinden hazırlanan yapay diş kökleridir.

 • Titanyum vücut dokuları ile etkileşime girmediği ve kuvvetlere karşı dirençli bir materyal olduğu için implant malzemesi olarak tercih edilir.

 • İmplantlar daha önceden kaybedilmiş dişlerin oluşturduğu boşluklara ya da ciddi bir enfeksiyon yoksa hemen çekim sonrası diş yuvasına yerleştirilebilir.

 • İmplantlar, sabit ya da hareketli protezler yapmak amacı ile kemiğin yeterli ve uygun olduğu durumlarda basit bir operasyonla çene kemiğine yerleştirilirler.

Kaybedilmiş dişin yerine implant ile yeni diş yapılması  tüm çiğneme sisteminin sağlığı ve fonksiyonu için önemlidir.

Randevu Al

Ortodonti

Diş büyüklükleri, çene büyüklüğü ile uyumlu olmadığı zaman dişler çeneye yerleşmek için çapraşık ya da aralıklı dizilir. Bu gibi dişsel ve iskeletsel bozukluklarda dişleri tekrar olmaları gereken dizime getirmek için ortodontik tedavi uygulanır.

 • Ortodontik tedavi, daha sağlıklı bir ağız ve daha hoş bir görünüm kazandırmanın yanı sıra, dişlerin bir ömür boyu sağlıklı kalmasına yardımcı olur.
 • Estetik olarak hastayı dişin güzel dizilmesi tatmin etse bile fonksiyon olarak dişler tam üst üste gelmediği için zamanında tedavi edilmesi tercih edilir.

 • Dişlerin düzeltilmesi işleminde genellikle braket dediğimiz teller kullanılır ancak teknolojinin gelişmesi ile dişlerin arka yüzeylerinde sabitlenen braketler, şeffaf plaklar, porselen braketler gibi estetik çözümler de tedavi amaçlı kullanılmaya başlanmıştır.

Eğer ortodonti tedavisine erken başlanırsa, çene yapısı tamamen düzeltilebilir veya ileride yapılması planlanan tedavinin çok daha kısa sürmesini sağlayabilir.

Randevu Al

Pedodonti

Pedodonti veya Pediatrik Diş Hekimliği yani Çocuk Diş Hekimliği daimi dişler tamamlanıncaya kadarki süreçte çocuk hastalarda süt ve daimi genç dişlerin hastalıkları ve tedavileriyle ilgili bir birimdir.

 • Çocuklarda diş kaybı süt dişleri döneminde de yaşanabilir. Bunun nedeni biberon çürükleri veya sürekli yalancı meme emmekten kaynaklanabilir.

 • Süt dişlerinden kalıcı diş dönemine geçişte pek çok sorunla karşılaşılabilir. Yeni doğan döneminden başlayıp 18 yaşı bitene kadar çocuğunuzun ağız içi yumuşak doku ve her türlü diş sorunlarının çözümü ile pedodonti çocuk diş hekimi ilgilenecektir.

 • Süt dişi çıkmamış çocuklarda diş hekimi kontrolü daha çok çene yapısı ve ileride karşılaşılacak sorunlar ile ilgili olurken, süt dişleri çıktıktan sonra daha çok diş sağlığı ile ilgilidir.

Pedodonti, bir çocuğun diş tedavisi için bir basamaktır. Bu sebeple  çocuklarımıza rahatlıkla, korkmadan gelecekleri ve tedavilerini yaptıracakları bir ortam sunuyoruz.

Randevu Al

Gülümsemeye Hazır Mısınız?

Şimdi Randevu Alın